Kontakt

Här hittar du de viktigaste kontaktuppgifterna till våra mötesplatser i Stockholm. Varmt välkommen att besöka oss. Alla är välkomna. Kolla gärna våra öppettider innan. Ny Gemenskap vill göra skillnad. I gemenskap skapar vi tillit och varma möten.

Jan Erdholm

Jan Erdholm

Administrativ chef

Västberga Gård

Västberga Gård

Föreståndare Mirjam Pohjola
E-post: mirjam@nygemenskap.org
Tel 08-122 070 20, mobil 073-981 35 24

Gruppverksamhet Elisabeth Svedin
E-post: elisabeth@nygemenskap.org
Tel: 08-22 17 09

T-bana till Liljeholmen/Högdalen.
Buss 165 till Drivhjulsvägen eller Västberga gårdsväg.

Måndag-Fredag 9.00-14.00
Lördagar 9.00-12.30
Söndagar 12.00-14.00

Kafé Norrmalm

Kafé Norrmalm

Korskyrkan
Birger Jarlsgatan 66B, Stockholm

Kaféföreståndare Jonas Stadling,
Tel 08-122 070 23
E-post: jonas@nygemenskap.org,
E-post: kafenorrmalm@nygemenskap.org

T-bana till Rådmansgatan

Måndag- Fredag 9.00-12.00

Kafé Östermalm

Kafé Östermalm

Frälsningsarmén/Templet
Östermalmsgatan 69, Stockholm

Kaféföreståndare Daniel Back
Tel 08-122 070 22
E-post: daniel@nygemenskap.org

E-post: kafeostermalm@nygemenskap.org

T-bana till Stadion

Måndag- Fredag 9.00-12.00

Kafé Södermalm

Kafé Södermalm

Söderhöjdskyrkan
Blecktornsgränd 13, Stockholm

Kaféföreståndare Maggie Hård af Segerstad
Tel 08-122 070 24
E-post: maggie@nygemenskap.org

E-post: kafesoder@nygemenskap.org

T-bana – Mariatorget (röda linjen)
ca 300 meters gångavstånd

Måndag- Fredag 9.00-12.00

Kafé Vällingby

Kafé Vällingby

Västerortskyrkan
Solursgränd 2, Vällingby

Kaféföreståndare: Linda Ström, linda@nygemenskap.org
Tel 08-122 070 25

Kaféföreståndare: Christer Odebrand, christer@nygemenskap.org
Tel 08-122 070 25

E-post: kafevallingby@nygemenskap.org

T-bana till Vällingby

Måndag- Fredag 9.00-12.00

Nya Rum

Nya Rum

Västberga Gård, Västberga Gårdsväg 30, Hägersten

Projektledare Anette Avelin, E-post: anette.nyarum@gmail.com

Projektledare Torbjörn Sander, E-post: torbjorn.nyarum@gmail.com